COVID 19

Pokud trpíte onemocněním dýchacích cest nebo máte horečky, byli jste v kontaktu s covid pozitivním... udělejte si nejdříve antigenní test na covid-19 (koupíte v lékárně). Pokud je pozitivní, kontaktujte nás telefonicky, vystavíme Vám elektronickou žádanku na PCR test. Pokud je antigenní test negativní, vezměte si respirátor (buďte ohleduplní ke zdravým pacientům) a přijďte za námi do ordinace (ideálně po objednání).


Potřebuji žádanku na PCR test?

pokud máte kompletní očkování, stačí Vám teoreticky antigenní test (v případě opětovných omezení je očkování stejně platné jako prodělaní nemoci.

Pokud nejste očkování, je pozitivní PCR test jedinou možností, jak získat 180 dní ochranné lhůty. 

Jsem covid pozitivní, jak postupovat?

- informujte nás o pozitivním výsledku, nařídíme izolaci a vystavíme doklad o dočasné pracovní neschopnosti

- s pozitiv. testem začíná 7 dní izolace (= pobyt doma, zvýšená dezinfekce domácnosti, rukou, oddělené bydlení, nošení respirátoru FFP2 bez výdech. ventilu...)

- pokud jste poslední 2 dny bez inekčních příznaků (kašel, rýma, teploty), zavolejte nám, ukončíme pracovní neschopnost 

- PN nelze ukončovat zpětně a nelze ve stejný den ukončit a jít do práce. Pokud tedy chcete jít do práce v pondělí, je třeba ukončit PN již k pátku!

Možnosti léčby

na lehký průběh covid-19 obvykle stačí klidový režim (maximální omezení fyzické aktivity), dostatek tekutin, pravidelná strava, vitamíny. Při vysokých teplotách paralen (pozor! ne víc než 8 tablet denně, nebo max 3 paralen grip/coldrex nápoje, hrozí poškození jater), který můžete strřídat s ibalginem nebo aspirinem (příkl.: 8:00 paralen, 11:00 ibalgin, 14:00 paralen, 17:00 ibalgin...). Na kašel ACC long nebo Erdomed, příp. Mucosolvan... vše volně dostupné v lékárně. Doporučujeme přidat i multivitamínové přípravky k posílení imunity.

těžší průběh nebo pacienti s poruchou imunity nebo mnoha nemocemi a neočkovaní budou telefonicky indikováni k podání monoklonálních protilátek nebo přípravku lagevrio (je třeba PCR test). Pokud patříte do této skupiny, zavolejte nám, domluvíme se na předání vystavené žádanky.

Děkujeme za Vaši spolupráci při zvládání další vlny covid-19

Očkování 4. dávky vakcíny

v naší ordinaci nebudeme očkovat 4. dávkou vakcíny proti covid-19.

Na očkování se můžete objednat 

u MUDr. Pluháčka prostřednitvím www.sestraemmy.cz (přednostně) 

nebo tel.: 519 510 564, doktor@pluhacek.com.

Očkuje každý pátek po 11. hodině